КОРИСТИ СТЕРОИДИ Откриена тајната на добрата линија на Џенифер Лопез

19 август, 20200
Annotation 2020-08-19 165342

„Пократкиот пат“ до убаво тело

Актерката, пејачка и една од, како што честопати велат, најсексипилните жени во Холивуд, 51-годишната Џенифер Лопез, покрај својата завидна фигура, често привлекува внимание и со модните комбинации кои ја истакнуваат добра фигура. Иако често е можно да се види на отворено како вежба, вози велосипед или медитира, се чини дека не е сè во напорна работа и трудот. Имено, според порталот Gossip Cop, нејзините роднини неодамна станале загрижени со оглед дека таа започнала да користи стероиди.

View this post on Instagram

Sunday tea time ☕️✨❤️

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

И покрај нејзината возраст, Џеј Ло сè уште ’сјае и гори’, а многумина веруваат дека со возраста таа всушност изгледа само подобро. Јасно е дека таквата линија и витката фигура не е лесна за одржување, па затоа таа честопати го поминува времето итензивно тренирајќи. Сепак, за странските медиуми, извор близок до семејството на атрактивната актерка открил дека нејзините блиски се крајно загрижени поради фактот дека таа може да зема средства за зголемување на мускулната маса, поточно стероиди. ‘Дали сте го виделе нејзиниот бицепс? За премногу краток период, тој стана исклучително голем “, цитираат медиумите цитирајќи таен извор.

Патем, стероидите се целосно нелегални, и кријат многу други опасности за човечкото тело. Од друга страна, Џеј Ло со задоволство на социјалните мрежи споделува рецепти и совети за тоа како да ослабувете, а да го задржите мускулниот и добар изглед. Токму заради ова, тешко е да се верува дека актерката „по стари денови“ реши да употреби нелегална „кратенка“ и сè за една цел – да изгледа добро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi