Кученце стана ѕвезда на Instagram затоа што наликува на пејачката Лејди Гага

6 август, 20200
Screenshot_2020-08-06 Psić postao zvijezda Instagrama jer sliči pjevačici Lady GaGi

Ших Цу, по име Бонтенмару, на Instagram го следат повеќе од 20.000 луѓе. Тој ги привлече сите затоа што, како што истакнуваат следбениците, тој има голема сличност со поп-sвездата Лејди Гага (34).

Петгодишното кутре „Бонтенмару“, именувано по јапонски самурај, живее во Токио, а неговиот сопственик Томојо Мацура верува дека му ја должи славата поради својата фризура, поради што секој го споредува со Лејди Гага од музичкиот спот за нумерата „Poker Face“.

  • Бонтенмар оди на фризер на секои два до три месеци, а јас му ја кратам косата рачно секоја трета недела, изјави сопственикот за „Daily Mail“.

На неговиот Instagram, профил, можете да најдете разни фотографии и видеа, кои го покажуваат неговото секојдневие. Фановите доаѓаат од целиот свет и постојано го опсипуваат со комплименти.

„Премногу е симпатично“, „Најслаткото кученце што сум го видел досега“, „Иста Лејди Гага во нејзините помлади денови“, стои во коментаторите за него, а имало и такви што го фалеле сопственикот.

  • Секоја чест за трудот. Секое влакно е на свое место. Може да се види дека му посветувате многу внимание – беше еден од коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi