Ламбе Алабаковски го покажа синот Димитриј кој го доби во април – Погледнете како изгледа (ФОТО)

14 август, 2020
ламбе

Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски заедно со своето семејство веќе неколку години живее надовор од Македонија односно во САД. Тој го замени микрофонот со работа како обезбедува на аеродром. Иако не е дел од јавната сцена, Ламбе е дел од социјалните мрежи.

И таму не е толку многу активен, но кога има нешто ново или радосни вести секогаш ги информира своите следбеници.

Така во месец април, Ламбе откри дека станал татко по вторпат, односно дека тој и неговата сопруга Магдалена добиле уште еден син, а Михаил доби братче. Парот за својот помал наследник го одбра името Димитриј.

Меѓутоа, сега пејачот за првпат го покажа својот помал наследник.

Имено, на „Инстаграм стори“ тој сподели фотографија како е на прошетка во Чикаго со двајцата наследници, поточно како Михаил го турка во детска количка своето помало браче и уживаат во заедничкото време.

На другата пак објава, Ламбе го покажа и лиценцето на својот помал наследник кој лежи во лулка, а до него е неговиот поголем брат.

Потсетуваме, Ламбе и Магдалена во 2013 година ја круниса својата љубов со брак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris