Малкумина знаат дека Бред Пит има помлад брат: Еве кој е тој, како изгледа и што прави!

30 септември, 2020
Brad-Doug-Pitt

Даглас Пит е помладиот брат на холивудскиот актер Бред Пит, и живее далеку од очите на јавноста. Тој е успешен претприемач, инвеститор и филантроп.

Холивудскиот омилен Бред Пит и неговиот брат Даглас Пит изградија сосема различни кариери, но и двајцата се многу успешни во тоа што го работат. И додека Бред ги крши срцата на жените ширум светот, Даглас е претприемач, инвеститор и филантроп.

Даглас е три години помлад од неговиот популарен брат Бред, и додека актерот сè уште се расправа со неговата поранешна сопруга за деца и зад себе има два пропаднати брака, неговиот брат е во среќен брак. Тој и Лиза Пит застанаа пред олтарот во 1990 година и заедно имаат три деца – Лендон, Сиднеј и Реган.

Неколку пати призна дека фотографијата е една од неговите најголеми страсти и омилено хоби, а тоа го правеше во слободно време во последните 20 години. Тој имал изложби низ САД и неговите фотографии се појавиле во бројни американски и меѓународни списанија. Таа, исто така, сака да вози велосипед, и честопати планинари со семејството и пријателите.

Даглас се уште е во одлична врска со неговиот славен брат. Иако Бред се пресели во Холивуд пред три децении и не се гледаат толку често, тие ја користат секоја можност за дружење. Тие се во чест контакт и двајцата се многу приврзани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris