ШТО ГЛЕДАТЕ НА ОВАА СЛИКА? ‘Дали сум единствената што го забележа ова или сосема полудев?

30 септември, 2020
ограда свиња

Британката која ја објавила фотографијата не е единствената што забележала необична фигура на оградата

Една твитерџика помисли дека полудела затоа што на дрвената ограда видела слика на свиња со витлери во косата.
Џејд од Велика Британија ја сподели фотографијата на Твитер и очигледно не е единствената што ја видела истата. „Дали ова личи на свиња со витлери во косата или конечно полудев?“, Напиша таа во описот на фотографијата, која стана вирална за кратко време.

Досега го споделија скоро 16.000 твитерџии и има повеќе од 260.000 лајкови.

„Ова е дефинитивно свиња со витлери“, „Ти не си луд, и јас го гледам тоа“, „Ова е застрашувачко“, „Подобро отколку кога луѓето го гледаат Исус на здравица“, се само некои од коментарите.
Некои корисници и оставиле фотографии од други ликови што ги забележале на оградата како крава, мечка и куче.

Инаку, тоа е психолошки феномен на пареидолија, односно давање значење на случајни сцени или звуци. Најпозната форма е препознавање лица или контури во облаци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris