Меган прекрши строго кралско правило за политиката, ова ќе ја РАЗБЕСНИ кралицата

21 август, 2020
megan prekrsok

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл во четвртокот го прекрши протоколот за немешање во политиката на членовите на британското кралско семејство и повика на „измени“ на претстојните претседателски избори во САД.

Таа го кажа ова на еден виртуелен митинг, организиран од групата „Кога сите гласаме“, каде ко-претседател се поранешната прва дама Мишел Обама и актерот Том Хенкс, во обид да се зголеми излезноста.

„Сите знаеме кои се влоговите оваа година. Го знам тоа и мислам дека сите го знаете тоа сигурно“, рече Маркл. „Сите сте мобилизирани и полни со енергија за промените што на сите ни се потребни и ги заслужуваме“.

„Гласаме за да им оддадеме почит на оние пред нас и да ги заштитиме оние што ќе дојдат по нас – затоа што тоа е она што ја сочинува заедницата и тоа е она што се случува на овие избори“, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris