Меѓу милионерите повеќето луѓе се родени во овие 5 хороскопски знаци: Дали сте меѓу нив?

13 август, 2020
Annotation 2020-08-13 212910

Парите ги сакаат

Според Business Insider и истражувањето на магазинот „Форбс“, откриено е кои се хороскопските знаци кои водат најмногу милионери во светот.

Вага

Вага е на прво место меѓу милионерите. Знакот на елеганцијата секогаш има многу пари, тие се внимателни во деловните одлуки и што е најважно, го ценат престижот.

Риби

Сонувачите кои живеат во паралелен универзум сакаат да ризикуваат, па затоа тоа често им носи успех. Тие го заземаат второто место на листата на милионери.

Рак

Одлични дипломати и чувствителни луѓе. Сепак, бидејќи тие честопати се невнимателни, очигледно можат да профитираат добро од тоа. Тие честопати ја користат својата подмолност во деловни цели и поради голема недоверба, мерат сè трипати пред да пресечат.

Бик

Главниот материјалист на Зодијакот сака да ужива во придобивките што парите можат да му ги понудат. Тој е многу упорен, па не запира сè додека има голема сума пари на својата банкарска сметка.

Лав

Тој сака да биде крал на џунглата, но и на бизнисот. Верува дека моќта му носи пари, па не се двоуми да ги искористи сите можни средства за да стигне до него. Таа се наоѓа на 5-то место на списокот според бројот на милионери во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris