Моника беше Мис Универзум во 2015 година, а сега нејзиниот живот и подготви различни планови (ФОТО)

7 август, 20200
Annotation 2020-08-07 223918

На 24-годишна возраст, Моника Радуловиќ (29) ја освои титулата Мис Универзум во 2015 година

Моника Радуловиќ е по потекло од БиХ, а како дете пристигнала во Австралија со семејството, прогонети од војната. Нејзините родители се Срби, а пристигнале во Австралија кога имала четири години.

„Моите родители и јас пристигнавме овде во Австралија без ништо, каде бевме добро примени. Многу сум благодарна за тоа“, изјави своевремено Моника.

Завршила училиште во Сиднеј и дипломирала психологија. Беше во љубов со сликарот Александар Љбичиќ долги години.

Тие очекуваат бебе, а деновиве папараците ја фатија бремената Моника, која ги искористи сончевите денови за да фати сонце на терасата.

Моника редовно ги известува обожавателите за вестите на Инстаграм, но сè уште не ја сподели веста дали очекува девојче или момче.

Патем, поранешната Мис Универзум е во 19-та недела од бременоста, а нејзините фанови пишуваат дека оваа состојба очигледно е многу пријатна за неа, бидејќи таа едноставно блеска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi