Му се допаѓам, не му се допаѓам … 4 причини зошто НЕ одговара и ги игнорира твоите пораки

2 август, 2020
Annotation 2020-08-01 190021

Која може да биде причината за тоа

Постојат различни ситуации во животот кои не сме ги сакале и очекувале, а некако тоа најчесто е во машко-женските односи.

Колку пати само сме седеле и сме си ја мачеле главата дали некој не сака или не. Ако заклучиме дека тој нè сака, тогаш зошто не се јавува или не одговара на нашите пораки.

Ние ви даваме неколку од причините зошто еден човек престанува да одговара на вашите пораки, иако сè изгледа како што треба.

Секогаш први му праќате порака

Преписката и „флертувањето“ преку пораки е модерен начин на додворување. Затоа, мажот мора да чувствува дека е потребно да се вложи барем малку труд околу една жена, бидејќи во спротивно – мажот губи интерес и често може да не се појави со денови. Затоа, правилото овде е – помалку е повеќе.

Разговорот лице-в-лице, или барем преку телефон ако не е можно директно, секогаш е полесен и поприроден. Плус, ако се плашите дека нема да одговорат на вашите пораки, разговорот лице-в-лице е многу подобар начин. Колку помалку пораки ќе испратите, толку се поголеми шансите тој да сака да направи план за да ве види што е можно поскоро. И така, не му испраќајте пораки први секогаш. Нека тој го стори истото.

Се обидува да биде „кул“

Ова е вообичаен случај и кај мажите и кај жените. Понекогаш мажот нема да одговори на порака затоа што само се преправа дека е фраер, тој сака да работиш околу него или да те натера да размислуваш повеќе за него. Тоа не е баш кул, особено ако ја чекате пораката и ако ви се допаѓа многу. Но, и тоа е случај.

Твојата порака не е единствена

Само затоа што неговата порака е единствената работа за која размислувате, не значи дека ситуацијата е иста и кај него. Мажите имаат тенденција да дејствуваат „на повеќе страни“, и ако вашите пораки се игнорираат, тие едноставно не се приоритет. Ова е нешто што често се случува, и кога се вљубени или кога многу сакаат некого, жените често не размислуваат на тој начин. Тие мислат дека ако само размислуваат за него, тоа е иста работа со мажите, а тоа често не е така.

Не му се допаѓаш

Не постои добар начин да се каже ова, ниту постои добар начин да се прифати тоа. Колку порано сте свесни за тоа, толку побрзо ќе продолжите понатаму. Ако тој не одговори на вашите пораки и знаете дека ништо не му се случило, многу затоа што тој веројатно едноставно не сака ништо повеќе со вас и решил да ве извести на овој начин. Незрело е, кукавички и грозно, но се случува.

Главната причина е тоа што не му се допаѓате онолку колку што мислел дека ќе му се допаднете. Знаеме дека е страшно, но барем не губете време повеќе. Во суштина, кога се случуваат вакви работи, поентата е дека не му се допаѓате доволно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris