НАЈДОБРИОТ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ВО СВЕТОТ! Септември 2020.. што Ви е пишано?! Проверете овде!

7 август, 20200
дфгфддфг


Овен

На почетокот на месецот, ќе почувствувате голем наплив на енергија што ќе се рашири во втората третина од овој период. Сепак, нема да можете да го издржите брзото темпо, затоа малку ќе се откажете од активноста во третата недела од овој месец. Почетокот на втората недела е идеален за дружење нови пријатели, затоа е најдобро да излезете и да се движите меѓу странците.


БИК

Премногу сонувате и вашите сегашни желби не се директно поврзани со реалноста. Имате некои цели кои во моментов се многу далеку од сегашната состојба, сметате дека сте најдобри и недостижни и реалноста е сосема спротивна. Iмате шанса да се спуштите на земјата по еден искрен разговор со колегите и претпоставениот. Не бидете површни и нечесни кон вашата сакана личност, тоа не го сакате и не го правете она што не го сакате на другите.

БЛИЗНАЦИ

Потребно ви е време за да запознаете некого и да имате пријателски однос и навистина не верувате во пријателство помеѓу маж и жена. Сè помалку и помалку време за напредок во работата, ситуацијата е таква што претпоставените не ги разгледуваат вашите резултати и вашите деловни успеси, туку гледаат на нивниот личен интерес и тоа е како треба да се однесувате кон другите, особено кога чесно зборувате со колегите.

РАК

Повеќе не можете да дозволите другите да прават сè за вас. Вие зависите од други целиот свој живот, секогаш пренесувате обврски и одговорности на пријателите и семејството, а вие само заповедувате што треба да се направи. Ова повеќе не е фер затоа што е време да станете зрела и одговорна личност која ги завршува сите работни и приватни задачи во текот на денот. Вие сте во состојба да го сторите тоа, вие едноставно не сакате да трошите енергија.


ЛАВ

Нема многу промени овој месец кога станува збор за деловни настани. Ова е токму она што ви одговара, вие не сакате да ја смените работата и позицијата, ви одговара да бидете таму каде што сте во моментот затоа што немате голема одговорност и работата е релативно лесна, затоа ќе останете таму сè додека не се појави нова систематизација.


ДЕВИЦА

Сакате да започнете свој бизнис, но во моментот нема доволно финансиски средства за да влезете во целата приказна самостојно. Се обидувате да убедите неколку членови на вашето семејство и блиски пријатели да започнат деловна соработка со вас, но никој не го сака тоа. Ризикот не е голем, но во денешно време секој ризик, дури и најмалиот, е пречка за многу луѓе да се обидат да заработат дополнителни пари, има многу фактори кои можат да доведат до тоа работите да одат на погрешен пат.


ВАГА

Не ги сакате колегите кои озборуваат зад грб, но овој месец едноставно нема да имате време да се справите со нив. Веќе долго време слушате невистини што се шират за вас, но не знаете како да ги убедите сите ваши деловни соработници дека ова е лага за вас што ја пласира личност која сака да ве види надвор од дофатот.


ШКОРПИЈА

Тешкотиите на работа ве чекаат овој месец како што веќе очекувавте. Доколку не сте вработени, идеално време да барате работа е средината на месецот кога ќе се отворат некои нови поглавја на пазарот на трудот и кога ќе има одредена побарувачка. Вашиот јавен настап е одличен, имате добри начини за комуникација со деловните партнери и тоа досега не било проблем за вас.


СТРЕЛЕЦ

Вие нема да бидете во можност да молчите засекогаш и да ги слушате најблиските пријатели што се клевети и знаете дека не сториле ништо лошо. Ќе имате многу дискусии на тема деловни настани и ќе излезете победнички од мнозинството, само треба да ги задржите аргументите и да ги користите само кога е потребно, не ги погодувајте вашите противници ниско, бидете достоинствени и фер како порано. Не ги откривајте тајните на вашите противници иако знаете многу за нив.


ЈАРЕЦ

Иако почетокот на месецот започнува мирно, како и сите претходни денови, во втората недела ќе има некои турбулентни настани на работа каде многу колеги ќе се жалат на некои промени на работното место. Вие генерално немате ништо против овие промени, но ќе покажете солидарност со нив како поддршка. Треба да пронајдете компромис за да ги усогласите вашите цели и да ги израдувате сите.


ВОДОЛИЈА

Вие сте дружељубиви и секој што доаѓа во контакт со вас тоа може да го види. Секогаш имате тема за која разговарате и секогаш имате интересни информации за споделување со другите. Сепак, тоа им пречи на некои луѓе, па бидете внимателни со кого пристапувате и со кого започнувате разговор. Иако многу луѓе што ги познавате долго време, некои обрнуваат големо внимание на вашата приватност и заради тоа ќе се ставите во незгодна позиција.


РИБА

Има само еден живот и ако не го реализирате овој месец, никогаш нема. Иднината се движи кон вас со голема брзина и не знаете каде одите , мора да го пронајдете сопствениот пат и да се придржувате до него, и не смеете да се откажувате од вашите цели дури и кога тие изгледаат далеку и недостижни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi