Најгламурозната двојка во светот троши милиони долари на здравјето

29 јуни, 20200
кл,ол,


Тие се еден од најубавите парови во Соединетите држави, таа е славниот и некогаш најплатен модел во светот, а тој е сон на секој навивач, еден од најуспешните ретроспективи во историјата на американскиот фудбал. Том Брејди и Жизел Бандчен ги нарекуваат најмоќен пар во светот а се во брак веќе 11 години. Минатата година тој и неговите „патриоти“ ја освоија својата шеста титула во НФЛ, Супербол. Брејди е еден од најголемите редови во историјата на овој спорт, поседувајќи најмногу победи во Супер Боул, шест од нив во својата 19-годишна кариера во НФЛ. Неговата сопруга, според „Форбс“, беше најплатена манекенка во светот десет години, и иако се пензионираше во 2015 година, таа сепак останува на врвот на најплатените модели.

Ако ги оставиме нивните милиони настрана, тие се обични, типични родители, а Брејди не се срами да разговара со децата и да учи од нив за сите работи што сега се во мода. Тој е вистински „старец“, па не му пречи ниту да се фотографира во вакви пози, дури и патики за кои многумина ќе кажат се стари. Возењето во Дизниленд е една од најлудите работи што тој го направил, а понекогаш се појавува сам или придружуван од својата сопруга на специјални настани, како што е Мет Гала за 2017 година. Но, и двајцата сакаат да уживаат во својот приватен живот подалеку од очите на јавноста, и тој вели дека тој е само обичен татко кој сака да гради кули од песок со своите деца.

Тој со задоволство ќе ги даде своите милиони на бројни хуманитарни организации, и донираше 6,5 милиони долари на една организација за рак и ја избричи главата. Неговата сопруга е исто така вклучена во хуманитарна работа, а покрај донациите на Хаити во 2009 година, таа редовно ја поддржува работата на ООН, Светскиот широк фонд за природа, Св. Болницата за истражување на децата на Јуда, (РЕД), и Св. Франциско – храна облека и засолништа. Таа соработува со голем број непрофитни организации, особено со оние кои помагаат на нејзиниот роден Бразил, донира дел од својата заработка за заштита на Амазон и поддржува голем број други бразилски организации. Се чини дека тие посветуваат голем дел од своето време, заработката и животот на здрав начин на живот, така што уживаат во здрава храна подготвена од нивниот личен готвач. И децата се на здрава диета, а јадат 80 проценти зеленчук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris