Нема градник, а носи едвај видлива танга, што ги наместила така да секој маж „одлепи“

11 август, 20200
bela-hadid-4-830x0

Американската манекенка Бела Хадид (23) повторно почна да се занимава со моделството по неколкумесечната пауза и карантинот во кои помина неколку месеци, за време на пандемијата на корона вирусот која го разори светот.

Имено, во неделата вечерта, Бела објави серија фотографии на кои позира во бела маица и панталони, а во таа прилика ја врза маицата под градите, па откри совршени стомачни и извајано тело.

Носеше тенка долна облека под панталоните, поточно транспарентна блескава танга поставена над колковите, па тоа уште повеќе ги потенцираше нејзиниот сексапил и „провокативност“.

Таа немаше градник под кошулата, нејзините гради беа исцртани и остави малку на имагинација. Таа позираше во бекстејџот, по фотосесијата што ја направи за модна куќа, истакнувајќи ги нејзините облини и најдобрите пози.

Патем, Бела неодамна се врати од Пенсилванија, каде беше во изолација на фармата со нејзината мајка Јоланда.

Веднаш штом се врати во Њујорк, им го покажа својот среден прст на полициските службеници во Њујорк, затоа што на лицето не носеле заштитни маски, поради што тие се потенцијални носители на вирусот корона.

Манекенката објави серија фотографии од „Големото јаболко“, вклучувајќи и една на која се гледа средниот прст кон полицајците кои стојат зад неа, не одржуваат социјална дистанца, ниту носат маски кои се задолжителни за време на пандемијата „COVID-19“.

  • Ставетезаштитни маски! „Еј, Њујоршки полицајците, маските се за безбедност на сите нас, не само ваша“, додаде таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksiEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı