Тајните на античкиот народ! Египетскиот љубовен хороскоп открива нешто што ниеден друг хороскоп нема!

11 август, 20200
shutterstock_1220100472_1000x0

Антички рецепт ги открива тајните на заведувањето. Овој антички хороско е поделен на 12 знаци, а со секој од нив управува едно божество. Античките Египќани го користеле за полесно да освојат некоја личност што ја сакале…

Амон, Бог на пророците (01.јануари – 02.февруари)

Луѓето родени во знакот на Амон се упорни, ненаметливи и многу емотивни. Иако се чинат незаинтересирани, тие ја извршуваат својата волја тивко и полека. Тие ја освојуваат личноста што ја сакаат со тоа што едноставно седат до нив и „зрачат среќа“.

Амоните се многу лојални и не толерираат измама. Ако врската оди во погрешна насока, тие раскинуваат веднаш, затоа што не се заинтересирани за нешто што нема иднина. Во нивниот љубовен живот, тие се заштитени од Амон, врховното египетско божество. Нивната боја е златна, а духовитоста им е најголемото заводливо оружје.

Себек, Бог на Нил (03.февруари – 04.март)

Оние што се родени во овој знак понекогаш се заслепени од надворешната убавина и сјајност, но за среќа тие брзо се враќаат од трансот. Во љубовните врски, тие инсистираат на интелектуално разбирање, но тие се непостојани и тешко можат да се смират со една личност.

Тие се многу искрени и не простуваат лаги. Тие се важни за нив, затоа тие бараат партнер со исти еротски интереси и склоности. Нивниот заштитник е богот крокодил, чувар на светата река Нил и богатствата на антички Египет. Нивната омилена боја е сина, а тие заведуваат со нивната оригиналност.

Озирис, Бог на плодноста (05.март – 09.април)

Романтични и сензуални, децата на Озирис ја сакаат природата, поезијата и животните. Ним им е потребна љубов и нежност, без нив се чувствуваат целосно изгубени. Во младоста, тие имаат тенденција да го идеализираат својот љубовен партнер, поради што честопати доживуваат разочарувања.

Подоцна, тие приближно им приоѓаат на односите и кога се вљубуваат, тие се крајно лојални и страствени. Тие ги привлекуваат чесните луѓе, не премногу неправедно, затоа што се прилично конзервативни. Оние што се родени во овој знак се заштитени од Озирис – богот на плодноста. Нивната боја е индиго сина, а во заведување го користат најмоќното оружје – погледот.

Пта, Бог на вистината (10.април – 2.мај)

Во љубовта, тие се импулсивни, полни со барања и инсистираат на искреност. Пта е бог на вистината и оние што се родени во овој знак не се согласуваат на врски кои се засноваат на измами. Тие се многу нетрпеливи и често раскинуваат квалитетни врски како резултат на избрзани одлуки, затоа што не успеваат да навлезат во суштината на битието на партнерот.

Тие се заљубени по природа, нејасно страствени и сакаат сè сега и веднаш. Сепак, тие се многу внимателни при изборот на сопружник. Црвената боја им носи среќа, и тие заведуваат со својот смеа.

Хорус, Бог на животот (03.мај – 16.јуни)

Нестабилни како пеперутка, на децата на Хорус, богот на небото, им е тешко да прават силни врски. Имаат немирен дух, се склони кон љубовни авантури и се заедно за една ноќ. Тие постојано бараат идеален партнер, за нив во почетокот сите се „вистинскиот“.

За да се смири во врска, некој близок мора да биде силен и стабилен. Дури и најмало навестување за посесивност ќе избрка член на овој знак. Бојата на килибар им носи среќа, а нивното најсмртоносно заводливо оружје е духовитоста.

Нефтис, Божица на љубовта (17 јуни – 21 јули)

Владетел на овој романтичен знак е убавата Нефтис, божица на убовта. Нејзините деца се неверојатно лојални, тие настојуваат да се обединат со саканата личност во тело и душа. Тие постојано ја бараат својата друга половина, па понекогаш „го губат компасот“ и почнуваат да талкаат од еден партнер до друг.

Склони се на сањарење, но знаат да ги остварат своите соништа. Тие се крајно креативни и мораат да се изразат преку некаква форма на уметност. Кога ве заведуваат, треба да се потпрат на нивниот изглед, а кога носат бело се најпривлечни.

Сет, Бог на молњата и невремето (22.јули – 18.август)

Сет е бог на молњата и бурата и им дава на членовите на овој знак жестока страст. Потребна им е личност со избалансиран карактер и темперамент, кој ќе може да се справи со нивните бурни чувства.

За нив е многу важно што нивниот партнер е привлечен за другите и тие сакаат кога привлекуваат внимание во јавноста. Децата на Сет освојуваат со својот достоинствен изглед и аристократски став, а боите им се портокалови и златни.

Анубис, Бог заштитник (19.август – 21.септември)

Анубис им обезбедува на своите деца среќен и мирен љубовен живот. Оние што се родени во овој знак се одговорни, интелигентни, чесни, емотивни и романтични, а нивната маана е недостаток на иницијатива. Тие бараат личност која ќе може да ги препознае нивните квалитети.

Тие сакаат да бидат заведено полека, и очекуваат безбедност од врската. Нивниот идеален партнер мора да биде дискретен и малку неостварлив, затоа што тие се одбиени од премногу чесност и отвореност. Нивната боја е темно сина, а нивното заводливо оружје е интелигенција.

Ра, Бог на сонцето (22.септември – 15.октомври)

Одмерени, полни со убов и внимание, родени под покровителство на богот Ра, тие лесно наоѓаат личност за заеднички живот. Тие со задоволство добиваат комплименти, но исто така ги споделуваат ненаметливо. Тие се многу популарни во општеството и едноставно пленат со неодолива харизма.

Нивниот недостаток е што се двоумат и тешко се одлучуваат при изборот на партнер, особено ако нивниот ум се бори со своето срце. Ако сакаат среќна иднина, не треба да гледаат назад. Зелената боја им носи среќа, и тие заведуваат со нивниот шарм.

Изида, Божица на чудата (16.октомври – 9.ноември)

Изида е божица на плодноста, заштитник на бракот и мајчинството, но и на чудата. Луѓето родени под нејзина заштита имаат силна интуиција и магична моќ. Нивната насмевка е едноставно воодушевувачка, така што не е тешко за нив да ја освојат личноста што ја сакаат.

Тие се предаваат во љубовта со целото свое срце, затоа што сакаат да го израдуваат својот сакан. Тие се крајно страсни и ослободени од сите предрасуди, за нив нема забрането овошје. Црвената им носи среќа, а мистеријата е нивното моќно оружје.

Тот, Бог на мудроста (10.ноември – 03.декември)

Родени во знакот на Тот, богот на мудроста, им е тешко да ги искажат своите чувства, но секогаш делуваат во добро расположение и безгрижно. Тие се привлечени од авантурите и новите познаници, а најдобро им одговараат на луѓето кои ќе им бидат „сигурно пристаниште“, каде ќе се вратат по возбудливите искуства и патувања.

Тие се чудни но и честопати го менуваат расположението, така што тие се вистинска мистерија за другите луѓе. Нивната среќна боја е виолетова, а најсилното оружје е оптимизам.

Хатор, Божица на уметноста (4.декември – 31.декември)

Тие се „заљубени во љубовта“. Ним им треба партнер кој ќе ги разбере и ќе може да ги стимулира чувствата што се вртат во длабочините на нивната душа. Хатор е божица на уметноста и музиката, а нејзините деца се украсени со нежни емоции.

Без оглед колку сакаат вистинска љубов, тие исто така се плашат од неа, поради што понекогаш изгледаат воздржани и студени. Имаат голем сексуален потенцијал и се верни сопружници. Нивната боја е темно зелена, и тие заведуваат со нивната неразбирливост.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi