НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ НИВНАТА ТАЈНА, ЕВЕ ЗОШТО! ВАКА СЕ ЗАПОЗНАЛЕ СЕВЕРИНА И ИГОР: Таа е 15 години постара, но го сторила тоа

11 август, 20200
Annotation 2020-08-11 211947

Многумина не веруваа дека љубовта на популарната брачна двојка ќе опстане

Пејачката Северина Којиќ и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ, син на пејачот Драган Којиќ Кеба, со години уживаат во љубовта.

Иако често се пишуваше дека не се во добри односи и дека треба да се разведат, тие ги игнорираа тие приказни и продолжија да ги живеат своите животи. Сепак, на самиот почеток на нивната врска, кога за прв пат објавија дека се заедно, многумина останаа во шок.

Тие се венчаа во 2015 година и покрај тоа што Северина е 15 години постара од нејзиниот сакан, и денес изгледаат исто толку заљубени како и пред пет години. Којиќ честопати споделува заеднички фотографии на социјалните мрежи со трогателни описи, полни со нежни зборови и посочува дека тие еден во друг ја пронашле сродната душа.

Многумина беа заинтересирани за тоа како се сретнаа хрватската sвезда и српскиот фудбалски менаџер, а одговорот на тоа прашање го даде добриот пријател на пејачот, естрадниот менаџер, Едвин Софтиќ.

„Игор ми беше пријател, а јас сум долго семејство со Северина. Драго ми е што нивната врска заврши во брак “, изјави еднаш Софиќ за хрватските медиуми, признавајќи дека тој е главниот„ виновник “за нивното запознавање.

View this post on Instagram

Srecan rodjendan, andjele moj.. ❤️ @severina

A post shared by Igor Kojić (@igorkojic) on

Тој, наводно, го одвел Игор на концертот на Северина во центарот „Сава“ и го одвел во бекстејџот за да се запознаат. Потоа, според извештаите на медиумите, се појавиле првите симпатии, а наскоро започнала нивната љубовна приказна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi