Новиот iPhone пристигнува наскоро! Што мислите какви карактеристики ќе има?

21 август, 2020
1079853

Вкупно, можевме да видиме до четири нови модели на iPhone – iPhone 12 (екран од 5,4 инчи / 13,7 см), iPhone 12 Max (6,1 инч / 15,4 см), iPhone 12 Pro (6,1 инч / 15,4 см) и iPhone 12 Pro Max (6,7 инчи / 17 см).

Можно е Apple да го напушти закривениот дизајн со кој моделите на iPhone се препознатливи уште од 2017 година, во корист на квадратски изглед со рамна стаклена површина на предниот дел.

Обичните модели на iPhone може да имаат алуминиумска рамка, Pro од нерѓосувачки челик . Сите модели може да имаат помал пресек на екранот на предната камера.

Моделите iPhone 12 и 12 Max треба да бидат опремени со екрани LG OLED. Поскапите модели треба да добијат Y-OCTA OLED дисплеј на Samsung. Сите споменати екрани треба да доаѓаат со фреквенција на освежување од 120 Hz.

Поевтиното дуо би можело да има двојни камери со сензори од 12 мегапиксели од задниот дел (иако се зборува за поголем скок до 64 MP), а другите два модела имаат три камери со сензор LiDAR, веројатно за апликации за поширока реалност.

Новата генерација ќе добие и нов процесор, A14 Bionic, наводно првиот што излегол од пет-нанометарски процес на производство. Се очекува перформансите да бидат еднакви на процесорите во помоќните работни компјутери.

Во однос на меморијата, во поевтини модели се очекуваат 4 GB RAM меморија и 128/256 GB меморија за складирање, а 6 GB RAM и 128/256/512 GB во поскапи модели.

Се шпекулира дека „Apple“ може да дозволи iPhone да се прилагоди за индивидуалните корисници. Имено, се појави патентна документација во која е опишана постапката за ласерско гравирање на ознаките на површината на куќиштето или на екранот. Така, би било можно да се направи куќиште кое ја менува бојата, како и да додадете рефлексивни и полупровидни слоеви.

Можно е слотот за SIM картичка да биде преместен на левата страна на уредот за да се направи простор за новиот конектор на Apple што ќе го поврзе iPhone со зголемената конзола за реалност и  веројатно паметни очила што ќе служат за истата цел.

Антените може да бидат малку поголеми заради воведувањето поддршка за мрежите од 5G.

Оваа генерација може да добие и посебен повеќеслоен слој кој треба дополнително да ги заштитува во случај на паѓање и абење.

Се шпекулира дека ќе биде неопходно да се купи посебен полнач за нив, како и дека најмалку еден полнач ќе биде со јачина од  20W.  Ear Pods слушалките, исто така, може да недостасуваат, со цел да ги принудат клиентите да купат безжични слушалки на AirPods. Без полначот и слушалките, амбалажата за iPhone сигурно ќе биде помала и потенка, што може да донесе заштеда на Apple во производството и испораката.

Цените би можеле да се движат од 549 до 1.449 долари.

Се чини сигурно дека серијата iPhone 12 ќе биде откриена подоцна од вообичаеното, но засега е тешко да се утврди колкаво тоа одложување може да биде.

Можно е презентацијата да се прикаже кон крајот на септември или почетокот на октомври, но нема да биде изненадување дури и ако се случи во средината на октомври.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris