Ново истражување донесе загрижувачки факти: Колку често жените лажат дека имале оргазам?

1 септември, 2020

Сите барем еднаш сме лажирале оргазам. Без разлика дали сексот беше само премногу краток или момчето се обиде толку многу што ни беше жал да ги повредиме неговите чувства, барем еднаш решивме да „измамиме“ и да се преправаме дека доживуваме оргазам.

И, иако глумењето оргазам не е ниту корисно ниту добро во било која ситуација, постои една статистика во која глумењето оргазам е дури и малку загрижувачко.

Имено, иако потенцираа дека никогаш не станува збор за силување или каков било вид присила да се има секс, огромен број жени признаа дека лажните оргазми се едноставно природен начин да се стави крај на лошиот или крајно непријатен секс.

Вистинското прашање е, колку мора да биде лоша врската со партнерот или колку мора да биде несигурна жената за во одреден момент едноставно да му каже на својот партнер: „Сакам да престанеме“.

Иако само петнаесет жени присуствуваа на истражувањето, што е премалку за да извлече заклучоци со сигурност, секоја од нив призна дека барем еднаш во животот лажела кулминација, така што целата приказна ќе заврши што е можно поскоро.

И, иако постојат голем број начини да се запре лошиот секс или да се обидете да го поправите, потребна е комуникација, па затоа е малку застрашувачко да се мисли дека има повеќе смисла некој да лажира возбуда само за да стави крај на нивниот кошмар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris