Нумеролозите откриваат: Ова се најповолните датуми во Август – овие денови сите желби се исполнуваат!

9 август, 2020
ghjnm

Во август, обратете посебно внимание на овие 3 датуми, ако сакате да направите големи промени во животот:

19 август – Нова Месечина во знакот на Лав

Интересно е што оваа млада Месечина се совпаѓа со големиот православен празник – Преображение, што им зборува на луѓето за потребата од промена. Новата месечина секогаш иницира промени кај нас, а знакот за тоа каде е Месечината во тој момент зборува за каква промена станува збор. Бидејќи тоа е знак на Лав, тој се однесува на третиот енергетски центар.

Дневен хороскоп за вторник, 16 јуни 2020 година | NetPress

20 август – Меркур во знак на Девица

Позицијата на Меркур во Девица ни дава надеж дека ќе постигнеме полесен договор и дека многу работи ќе се подобрат , особено оние работи што се однесуваат на периодот од март до јуни 2020 година. Ова е особено точно за сите работни места поврзани со училиште, деца, здравствени, услужни активности.
Во овој период, многу е важно добро да се „чита меѓу редови“, особено кога станува збор за деловни односи.

Месечен хороскоп за ноември 2019 година

22 август – Сонцето влегува во знакот на Девица

Ова е период кога Сонцето се движи кон следниот знак. Се однесува на чувството на совршен мир и ред што нè опкружува. За сите Девици, ова е почеток на нова сончева година, а за оние кои имаат подзнак во овој знак, ова е исто така важен период, затоа што доживуваат голем пресврт во нивните секојдневни животи, особено кога станува збор за работа и можност за подобра заработка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris