Откако го нападна Трамп, се појави старо компромитирачко видео од Мишел Обама

19 август, 2020
6a9dceb1-210d-4324-8ccc-9964d23a0a6d

Откако Мишел Обама го поддржа кандидатот за демократски претседател Џо Бајден на воведната вечера на Демократската конвенција и рече дека Доналд Трамп не треба да биде претседател, поддржувачите на сегашниот претседател на САД ископаа видео кое не остарело добро.

Создадено е во 2013 година кога студентите во филмската уметност пристигнаа во Белата куќа, организирана во тоа време од еден од најмоќните мажи во филмската индустрија, Харви Вајнштајн. Во меѓувреме Вајнштајн беше осуден на 23 години затвор за силување, а бројните обвиненија од актерки и други соработници воопшто не излегоа на суд заради статут на ограничувања и недостаток на докази.

Пред сето тоа, Обама го пофали Вајнштајн, нарекувајќи го негов пријател.

„Тој е прекрасно човечко суштество, добар пријател и едноставно „сила““, рече тогаш таа со широка насмевка.

Меѓу оние кои го споделија видеото по конвенцијата е и актерот Џејмс Вудс. Него го следат 2,5 милиони луѓе.

“Прекрасна поддршка вечерва. Таа многу добро ги оценува ликовите. Јас не тролам. Не, чекајте”, напиша тој.

Вајнштајн и неговиот тим соработници организираа студенска посета во Белата куќа, придружувана од Виопи Голдберг, Наоми Харис, Рајан Коглер, Дејвид Френкел и Блејк Лајвли. Негодуваниот филмски магнат со години е донатор на Демократската партија. Од 1990-тите, тој донираше повеќе од 75.000 долари, од кои 45.000 американски долари за кампањата на Барак Обама.

Преку него, Обама ѝ обезбеди на својата ќерка Малија да стажира во филмска компанија во 2017 година.

Кога Њу Јорк Тајмс објави обвиненија од жени против Вајнштајн во 2017 година, Обама испрати јавна изјава во која се истакнуваат дека биле згрозени.

“Мишел и јас сме воодушевени од неодамнешните извештаи на Харви Вајнштајн. Секој маж што ги понижува жените на овој начин, мора да биде осуден и да одговара пред судот, без оглед на неговиот статус и богатство. Ние мора да ја славиме храброста на жените кои излегоа и ги раскажаа нивните болни приказни. Мора да градиме култура во која ние ги зајакнуваме девојките и ги учиме момчињата да ги почитуваат, за да спречиме ваков вид однесување во иднина “, напишаа тие.

Оние кои ја бранат Мишел тврдат дека ниту Трамп не е ништо подобар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris