Откако раскина со своето момче, Мајли се соблече целосно гола

17 август, 20200
majli

Жешка провокација!

Поп-ѕвездата Мајли Сајрус, сними музички спот за песната „Midnight sky“. Во видеото кое го објави кратко време откако потврди дека раскинала со момчето Коди Симсон, Сајрус лежи на шарени топки – потполно гола, покривајќи ги градите со рацете.

Видеото, од друга страна, ја прикажува Мајли во нејзиниот необичен глам рок стил, а видеото ја опишува историската епоха во која се наоѓаме – забава на која е присутна само таа, изолирана и социјално дистанцирана поради пандемијата на коронавирус.

Пеејќи ги стиховите „Родена сум за да бегам, не припаѓам на никого, не – не, не ми треба твојата ”љубов“ – Мајли се враќа во своите корени „Bangerz“ и им дава на своите обожаватели емотивна, рок-балада повторно објаснувајќи дека е повредена, но тоа таа успева да се справи со сите емоции.

Американските медиуми наведуваат дека песната е за нејзиното раскинување со Лиам Хемсфорт, нејзиниот поранешен сопруг со кого беше во врска повеќе од десет години, а со кого се раздели минатото лето, непосредно пред да стапи во врска со манекенката Кејтлин Картер, со која исто така раскина само неколку месеци подоцна. Сепак, според американските медиуми, песната зборува и за нејзиното раскинување со Коди Симсон, со кого беше во врска десетина месеци.

Во секој случај, Мајли има уште еден вистински хит. Слушнете ја песната во продолжение.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris