ОВА е клучната состојка за чиста и здрава кожа на лицето, а чини дури 0 денари

20 август, 20200
vreme-delovanja-kozmetike

Сакате инстант резултати од вашата козметика? Е па не ќе може… Тоа можете да го добиете со шминка, со примена на омилениот кармин што ќе го подобри вашето расположение или течна пудра која моментално ќе му даде сјај на лицето. Со кожата е поинаку.

Сепак, ерата на Инстаграм, нејзиниот лажен сјај каде сите се поубави отколку што се и каде упорно скокаат врз нас со моментални решенија – остава многумина со горчливо чувство на разочарување … Но, ајде да бидеме реални. Не можеме да очекуваме резултати преку ноќ, дури и по една недела. Иако живееме во Свет каде што добиваме некои работи само со клик, нашата кожа и тело треба да се третираат со почит.

Ајде да видиме што велат експертите за ова прашање и да дознаеме еднаш засекогаш колку време му треба на вашиот нов серум за да забележите промена и подобрување на квалитетот на кожата

Некои општо правило е дека се потребни 28 дена. Овој број можеби ви звучи случајно, но тоа е точно периодот на еден циклус на нашата кожа. Тоа е времето во кое се формира една клетка, созрева, изумира, а потоа паѓа од кожата. А колку повеќе работа т.е промена е потребна толку повеќе време ќе биде потребно и за позитивни резултати.

Сепак, некои производи и состојки ќе делуваат веднаш, како што е механичкиот пилинг што ќе ја изедначи кожата или хијалуронска киселина која веднаш ќе ја хидрира. Значи, во смисла на хидратација и мекоста, можни се брзи резултати, но ова се промени што се случуваат на површината на кожата, додека промените во подлабоките слоеви одземаат многу повеќе време. Еве одлична табела да знаете што да очекувате од вашиот серум според резултатите што ги сакате.

https://www.instagram.com/p/CDhMFMYjbyr/?utm_source=ig_embed

Некои од активните состојки, како што се ретинол и киселини, можат да предизвикаат веднаш чувство на печење, во зависност од процентот во кој се наоѓаат. Тоа е очекувана сензација и значи дека производот работи. Сепак, треба да бидете внимателни со ова, затоа што ако чувството станува многу непријатно, тогаш нешто не е во ред и треба да престанете да го користите. Се препорачува да се започне со минимални дози. Подобрувањето може да следи побавно, но нема да го оштетите интегритетот на вашата кожа.

Трпеливоста е дефинитивно клучна состојка во вашата рутина за убавина!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris