Оваа песна сигурно ќе ве смири за 2 минути: Го намалува стресот и ОПАСНО е да ја слушате додека возите (ВИДЕО)

9 август, 20200
pesna

Британскиот бенд „ Marconi Union “ ја сними песната „ Weightless “ во 2012 година, а експертите велат дека оваа песна загарантирано го намалува стресот и вознемиреноста.

Патем, британските музичари го снимија овој инструментал во соработка со звучни терапевти, а секој примерок беше земен во предвид.

Песната „ Weightless “ се состои од комбинација на смирувачки звуци од природата и нежни звуци од гитара и пијано.

Првично, оваа песна е снимена за да се намали вознемиреноста на слушателот, крвниот притисок и отчукувањата на срцето.

Песната, која ја нарекуваат „најопуштена песна на светот“, го намали нивото на вознемиреност во 65% од случаите за време на прегледот, а лекарите заклучија дека толку опушта што е опасно да се слуша додека се вози автомобил.

Постојат дури и студии кои ја користеле оваа песна како замена за медитација или благ анестетик и тоа многу успешно.

На крајот на краиштата, проверете како ќе влијае на вас:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi