Овие хороскопски знаци се заљубуваат на прв поглед!

20 август, 20200
хбн

Овен и Лав

Знакот на Овен владее со Марс, планета која честопати се поврзува со страв, така што за него е лесно да се возбудат емоции кон друга личност. Лавот едноставно сака да биде сакан, па затоа со задоволство го поздравува решителното внимание на Овен. Исто така, им помага во врската што двајцата брзо ги надминуваат малите кавги и тепачки и сакаат да се отворат повторно кон некој што ги цени.

Месечен хороскоп за август 2020 година

Рак и риби

Овие два водни знаци одговараат едни на други. Ракот на почетокот е малку срамежлив, но исто така е отворен и за романтична авантура. Риби можат да го „извлечат од оклопот“ благодарение на неговата симпатична и нежна природа. Врската на Рибите со Плутон, планетата на интуицијата, им овозможува навистина да видат што им треба Раковите: емоционална безбедност. Риби, од друга страна, сакаат длабока врска и целосна посветеност што Ракот лесно може да им ја даде.

Дневен хороскоп 18.08.2020 | Денар

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi