Овој минерал лечи повеќе од 10 болести, а за тоа никој не знае! Конзумирајте го секој ден и ќе забележите ефект

19 август, 20200
сдсдс

Ова лековито решение можете да го направите сами од неколку состојки.

Состојки:

65 грама кристали на магнезиум хлорид

половина чаша дестилирана вода

стаклено шише со небулизатор

Магнезиум хлорид" - минерал кој лекува многу заболувања ...

Подготовка: Се врие дестилирана вода. Ставете магнезиум хлорид во стаклена тегла и истурете вода што врие. Добро промешајте додека кристалите на магнезиум целосно не се растворат во водата. Оставете ја смесата целосно да се олади на собна температура, а потоа истурете ја во шише со спреј. Можете да чувате магнезиум масло до шест месеци на собна температура.

Користење: Ова масло се нанесува на целото тело и така телото го зема количеството магнезиум што му недостасува. Покрај тоа што дејствува длабоко, ја храни и кожата. Можете да го оставите на кожата или да го исперете по половина час.

Можеби ќе чувствувате мало чувство на печење по нанесувањето, но ова е сосема нормално.

магнезиум хлорид – Ukabuka

Еве за што е магнезиумот одличен : Ги опушта мускулите Одржува здраво ниво на шеќер во крвта. Го зачувува кардиоваскуларното здравје. Клучно е за балансирање на хормоните и кај мажите и кај жените. Потребно е после период на изложеност на голем стрес. Го подобрува расположението и го намалува стресот. Го подобрува спиењето. Ги намалува симптомите на ПМС и менструални грчеви. Го подобрува имунитетот. Отстранува мигрена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris