Планирате акција во вода или во шума? 7 НАЈГОЛЕМИ грешки за време на летниот секс

18 август, 20200
Annotation 2020-07-30 233755

Пред да се препуштите на страстите, треба да земете во предвид неколку многу важни работи

Во лето, сите сме порелаксирани, а со сонцето и минимум облека, сексот е многу почесто во нашите умови.

Сепак, експертите предупредуваат дека пред да водите љубов, земете во предвид неколку навистина важни работи.

Иако импулсивниот секс изгледа како одлична идеја, разгледајте ги 7-те најголеми грешки поврзани со летното водење љубов.

Не го оставајте кондомот во автомобилот

Високите температури можат да го оштетат кондомот, што го зголемува ризикот од сексуално преносливи болести или несакана бременост.

Пред да имате секс надвор, проучете ја околината

Сексот на трева или шума изгледа примамлив, но пред тоа треба да направите неколку работи: проверете дали има трње или кревети со инсекти во близина. Исто така, внимавајте да бидете во сенка, да не горите на сонце или да изгубите премногу течност.

Заборавете на сексот во вода

Да, сигурно е дека сексот во базенот звучи феноменално, но хлорот од водата им штети на кондомите, а исто така, водата го мие природниот лубрикант што го екскретира нашето тело, а со тоа и повеќе сме подложни на вируси и инфекции.

И сексот во река или езеро не е многу препорачлив, бидејќи експертите велат дека водата може да предизвика иритација ако влезе во вагината.

Потта не ви е непријател

Иако потта не е една од атрактивните карактеристики, науката го кажува токму спротивното: преку потта лачиме феромони кои ги регистрира делот од мозокот одговорен за сексуалниот порив, и одеднаш нашиот партнер ни изгледа многу привлечен.

Не заборавајте да пиете вода

Секогаш имајте на ум дека сексот е еден вид вежба и дека е потребно да се биде доволно хидрирани. Во текот на летото, течноста се губи многу побрзо и обидете се да го надоместите тоа што е можно поскоро.

Поведете сметка за лимонот

Како сцената од многу филмови, дојдовте до идеја, на пример да пиете текила од стомакот на партнерот, со неизбежниот лимон, да речеме во папокот. Подобро е да не го сторите тоа затоа што остатоците од лимон на кожата може да предизвикаат изгореници ако сте изложени на директна сончева светлина.

Не брзајте

При голема топлина, брзиот секс нема да биде толку задоволувачки, а вие само ќе се испотите. Затоа се советува да се забави малку и да уживате еден со друг. На крајот на краиштата, истражувањето покажува дека и мажите и жените имаат посилни оргазми кога водењето љубов е побавно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris