Шерон Стоун загрижена за здравјето на својата сестра

18 август, 20200
fgdfgdf


„Мојата сестра Кели, која се бори со лупус, сега е заразена со вирусот„ Ковид-19. Ова е нејзината болничка соба “, напиша Холивуд Шерон Стоун на крајот на објавата на Инстаграм, загрижена за здравјето на нејзината помлада сестра Кели.

November 2, 2016 - Nashville, Tennessee, USA - Sharon Stone and Kelly Stone on the red carpet at the 50th Annual CMA Awards that took place at the Bridgestone Arena in downtown Nashville, Tennessee.,Image: 304628950, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Jason Walle / Zuma Press / Profimedia


“Таа нема имунолошки систем и деновиве само посети аптека. Во нејзината земја луѓето не се тестираат ако немаат симптоми на инфекција, а резултатите од тестот се чекаат пет дена. Може ли да се соочите со болничка соба? Носете маски! За себе и за другите. луѓе “, напиша холивудската ѕвезда.

Нејзината помлада сестра Кели исто така се обрати до јавноста преку Инстаграм објавувајќи видео од болнички кревет во кое бара од следбениците сериозно да го сфатат вирусот „Ковид-19“. „Се борам за секој здив“, рече сестрата Шерон Стоун, порачувајќи им на сите да носат маски за луѓето што ги сакаат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi