Под широката насмевка криеше голема тага: Шокантни детали од животот на Витни Хјустон

9 август, 20200
сдфгхнм


Витни Хјустон почина во кадата на хотел во Лос Анџелес на 11 февруари 2012 година. Случајот е затворен, а објаснувањето е случајно задушување. Подоцна, во нејзиното тело, обдукција открила смртоносна комбинација на наркотици. Растењето со нејзината братучетка Анет Френклин, ја натера да се заинтересира за музика многу брзо, а на 15-годишна возраст веќе имаше многубројни настапи зад себе. Поради нејзиниот раскошен талент, и било лесно да го привлече вниманието на многу луѓе кои биле во музичкиот бизнис. Кога наполни 19 години, Витни се запозна, во ноќен клуб со Клив Дејвис, кој беше продуцент на музичката куќа „Ариста рекорд“. Тој веднаш потпиша договор со неа и започна да ја управува нејзината кариера.


До 1992 година, Витни Хјустон беше на врвот на светот, но нејзиниот живот оттогаш тргна надвор од контрола. Таа година, пејачката се вљуби и се омажи за R&B пејачот Боби Браун. На почетокот тие уживаа во брак, љубов и страст, но многу брзо, нивната врска се смени како резултат на неконтролирана употреба на дрога, која стана центар на нивниот свет. Кавги, тепачки, несоодветно однесување на сопружниците, агенциите за спроведување на законот мораа да решаваат безброј пати. Витни го пријавил во полиција неколку пати, тврдејќи дека ја претепал. Таа подоцна ќе ги отфрли тужбите и ќе се врати кај него, тврдејќи дека не може да живее без него.

И покрај проблемите, Витни продолжи да напредува со својата кариера и со широка насмевка се обидуваше да скрие колку тага чувствува.

Следните неколку години, Витни се обиде да го спаси бракот и да се опорави од нејзината зависност. Не успеа, сè додека не се појави нејзината мајка Сиси и нареди целосно да се повлече од јавноста и да се посвети, се разбира со нејзината поддршка.

Витни ја послуша, се одмори од кариерата и се разведе од Боби Браун во 2007 година, на судски статус на старателство над нивната единствена ќерка Боби Кристина Хјустон Браун.


Таа почина на 48-годишна возраст, на 11 февруари 2012 година во Лос Анџелес. Боби Кристина, ќерка на Витни и Боби Браун, тешко се справила со смртта на нејзината мајка. На 31 јануари 2015 година, скоро три години по смртта на нејзината мајка, Боби Кристина е пронајдена во кадата. Помина 6 месеци во кома. Боби Браун и баба и Сиси секој ден ја посетуваа во болницата и се молеа за неа. Боби Кристина почина на 26 јули 2015 година на 22-годишна возраст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi