Најзгодниот затвореник откри дека тој бил „екстремно жртвуван“ од страна на полицијата

12 јуни, 20200
вдвгбфд

Jeremy Meeks откри дека во младоста бил „екстремно жртвуван“ од полицијата, а тоа се одрази и на движењето „Црните животи се важни“ .

Манекенот(36), која е познат како „’Hot Felon‘,“, зборуваше искрено за своето минато и рече дека многу пати тој бил погрешно насочен од законот.

Говорејќи страсно за движењето, по смртта на Џорџ Флојд минатиот месец, тој рече: „Во 2020 година се уште зборуваме за граѓански права, а тоа е, правото да бидеме граѓани во 2020 година.

Осврнувајќи се на неодамнешните настани, тој продолжи: „Ако ги гледате видеата ќе видите дека сум со лисици на рацете и тие не претставуваат никаква закана, не е важно дали имате записник или не“.

Продолжувајќи во детали како системот во Америка не бил дизајниран за луѓе со боја, тој продолжи: „Системот е дизајн што ги задржува луѓето во гетата без ресурси и без образование.

„Во државните училишта, ве учат како да се вработите. Во приватни училишта училишта, ќе ве научат како да водите бизнис. Не се остава простор на можностите или шансите.

„Системот не е расипан, многу луѓе велат дека системот е расипан. Едноставно не беше дизајниран за луѓе со боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris