Porn Hub ја објави својата статистика за посети: Босанците сакаат да гледаат повозрасни жени, а Македонците?

13 август, 2020
ljubov i seks 1

Сајтот Porn Hub ја објави својата статистика за посети

Веб-страницата за возрасни Porn Hub ги објави своите резултати од посети во текот на 2019 година, а во исто време ги откри и главните трендови кои варираат во зависност од земјата.

Иако бројот на посети на страницата драматично скокна за време на карантинот, може да се каже дека минатата година беше исто така многу успешна за најпопуларниот сат за возрасни, затоа што оваа интернет-страница забележа 12 милијарди посети за 12 месеци, а беа прегледани 6,8 милиони видеа.

Најмногу луѓето уживаат во порно во текот на ноќта, помеѓу 11 и 1 часот наутро, а имаат пристап до видеа претежно од мобилен телефон (76,6 проценти од корисниците).
Трендовите се разликуваат од земја до земја.
Корисниците кои доаѓаат од Соединетите држави, Канада, Бразил, Норвешка, Финска, Италија и Велика Британија најмногу уживаат во лезбејска порнографија.

А во регионот луѓето од Србија, Хрватска и Црна Гора претежно гледаат видеа во категоријата зрели жени (возрасни).
Додека Македонците и Словенците претежно гледале лезбејска содржина, а корисниците од Босна и Херцеговина се најзаинтересирани за т.н. „Милф категорија“, се вели во извештајот на Porn Hub.

„Милф“ значи сексуално привлечна жена претежно помеѓу 30 и 50 години која се смета за поквалификувана во сексот, затоа што нивното искуство и знаење ги прави многу помоќни во споредба со нивните помлади конкуренти.

Најтрофејната порно актерка во 2019 година е Лана Родос – млада ѕвезда во подем во филмската индустрија за возрасни и една од ретките која има голема база на следбеници на социјалните мрежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris