4 хороскопски парови кои одлично се согласуваат во кревет- но не и во врската!

13 август, 20200
dreamstime-m-154411231

Овен и Близнаци

Припадниците на овој знак ќе чувствуваат примарна привлечност едни кон други и тешко дека нема се забележат меѓусебно. Кога станува збор за секс, Овните се многу страсни, додека Близнаците се спонтани и забавни, што е совршена комбинација. Нивните авантури во кревет може да бидат навистина акробатски и достојни за филмските сцени, на задоволство на двата лика.

Но, ова тешко може да се претвори во врска затоа што и двајцата се подеднакво темпераментни, невнимателни и се борат за доминација, што е фрустрирачко во врската – но жешко во сексот.

Водолија и Стрелец

И двајцата имаат репутација дека се „слободен дух“ – кај Водолијата затоа што го шетаат светот со главите во облаци, додека Стрелецот ги избегнува обврските кои доаѓаат со сериозни врски. Двајцата ќе бидат привлечени едни кон други заради нивната расположена, вонбрачна природа, што често се случува на одмори, излегување …

Ќе започнат со флертување и задевање едни со други, а ќе завршат со расправија што ќе заврши во кревет. Полна со енергија и фетишистички настроена, оваа двојка ќе ужива во последното задоволство со некој што го доживуваат како „забрането овошје“, што ќе предизвика експлозија од страст. Но, надвор од кревет? Тие нема да можат да се договорат што да јадат за појадок, а камо ли за нешто друго.

Вага и Лав

Како парот Овен-Близнаци и кај оваа комбинација веднаш ќе се појават искри. И двајцата се малку залудни, обожаваат заведување и освојување, како и некоја груба игра во кревет. Кога ќе завршат заедно, тие нема да се колебаат да ги искажат своите страсти во јавни и целосно несоодветни места, а облеката брзо ќе се тргне од нив.

Тие ќе се комплиментираат едни со други и ќе си го подигнат меѓусебното его, но надвор од креветот никогаш нема да најдат разбирање и соодветно почитување – тие едноставно ќе се нервираат.

Јарец и Рак

Кога станува збор за оваа двојка, сексуалната привлечност би можела да биде многу драматична – од играње секс игри, улоги, доминација, сето тоа ќе ја извлече нивната скриена страна и ќе ја фасцинира другата. Штом ќе завршат во кревет, ќе сакаат повеќе и ќе им биде тешко да ги тргнат рацете едни од други, но во исто време ќе се чувствуваат фрустрирани затоа што нивните темпераменти и амбиции не се совпаѓаат.

Затоа, нивната сексуална афера би можела да трае долго, односно додека некој од нив не иницира секс или не најде некој друг, а тоа би можело да резултира со скршено срце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi