ПРИКАЗНАТА НА СТОЛАР КОЈ ТРАБАШЕ ДА СТАНЕ МИЛИОНЕР: Само што дозна дека е измамен! (ВИДЕО)

22 ноември, 2020
mil

Индонезиски столар, Џошуа Хутагалунг (33), чиј метеорит падна низ покривот, вели дека бил измамен затоа што му го продал каменот на Американец за 14 000 долари, а дури подоцна дознал дека вреди многу повеќе.

Како што веќе напишавме, Хутагалунг во август забележал камен кој паднал од небото преку покривот на неговата куќа, а потоа паднал на земја. Тој му го продал на американскиот колекционер Џарад Колинс за 200 милиони рупии (14 000 долари), но дури подоцна открил дека може да заработи дури 1,8 милиони долари.

„Ако е тоа вистина, јас сум измамен и разочаран“, рече Хутагалунг.

Тој рече дека првично одбивал да го продаде каменот, но попуштил откако Колинс понудил дополнителни 14 милиони рупии (992 американски долари) за да го поправи покривот.

Индонезиецот рече дека остатокот од каменот ќе го чува во семејството и дека нема да го продава и покрај неговата вредност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit