Проституција за време на короната: „Во овие пози ризикот од инфекција е најнизок“

31 јули, 20200
Насловна

Швајцарските проститутки направија список на правила за да се намали ризикот од инфекција со коронавирус, откривајќи кои пози сметаат дека се најбезбедни за време на пандемија.

Како такви пози, тие го посочија кучешкиот стил и превртената каубојка затоа што овозможуваат безбедно растојание помеѓу лицата и со тоа го намалуваат ризикот од пренесување на вирусот со капки, пишува швајцарскиот медиум Вотсон.

За заштита на здравјето на сексуалните работници, борделите во Швајцарија донесоа одлука да ги вентилираат и дезинфицираат просториите по секој клиент. Сексуалните работници треба да носат ракавици и маска, а сите клиенти исто така можат да пристапат до средства за дезинфекција, нараквици и кондоми, веднаш на влезот во борделот.

Со објавување на овие правила, тие се надеваат дека ќе се укине карантин за сексуалните работници во Швајцарија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris