ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ НЕКОЈ ВИ ПОСАКУВА ЗЛO! Јајцата откриваат дали некој фрлил магија врз вас

9 август, 2020
jajca

Јајцето има силна симболика во многу култури затоа што носи микроб на животот, ЈА симболизира бесмртноста и космосот. Се користи во многу ритуали уште од памтивек, од магичен до религиозен.

Отстранување на магијата со јајце

Секој што сакал да знае дали му е направена магија, ставал свежа изворска вода во сад и ќе прочитал молитва. Потоа ќе го земел јајцето, ќе го стави на главата, малку ќе го ротира, а потоа ќе го помине по целото тело, сè до неговите нозе. Додека го прави тоа, тој му се молел на Бога да му открие дали нешто не е во ред. Јајцето потоа се кршило во садот со изворска вода, по што биле забележани можни неправилности – ембрион, крв, какви било промени во бојата, мирис … Сите овие се знаци дека некој работи на вашата глава. Ако внимателно ги погледнете „сомнителните“ жолчки, можете дури и да го видите ликот и да го препознаете човекот што ја фрлил магијата. Ако е прикажано само окото, тоа значи дека лицето е жртва на магија. Конечно, ако водата е чиста, жолчките се концизни, без непријатен мирис, сè е добро и не сте цел на црната магија.

На крајот на овој ритуал, јајцето заедно со водата треба да се истури во дупка и да се покрие со земја. Бидете внимателни да не ја допирате мешавината со рацете.

Дали детето е жртва на уроци?

За ова гатање се користат две јајца: со едното од нив се поминува преку детето од глава до пети, а потоа се става настрана; другото се крши во чинија и се става под креветот на детето, за да го објасни неговото значење следниот ден. Ако жолчката наликува на око, тоа е знак дека е магија. Ако белката од јајцето целосно ја покрила жолчката, тоа е машка магија, додека белката која не ја покрива жолчката, укажува на жена. Потоа се зема првото јајце и се изговарат овие зборови: „Три летоци летаа, на три камења застанаа, бела пена пуштија и уроците ги растурија. Ајде уроци, низ потоци. “После тоа, јајцата се фрлаат во поток или река.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris