САМО ТРИ СОСТОЈКИ: Револуционерен мелем кој го намалува обемот на струкот за еден сантиметар секој ден!

26 декември, 2020
ww

Овој револуционерен рецепт го објави Др. Ирина Стефановска, познат руски лекар и фитотерапевт, во емисија за здрав живот на руската телевизија.

„Благодарение на овој рецепт, набудуваната група жени го намали обемот на половината за 1 см на ден. Овој мелем ги елиминира вишокот маснотии и вода од телото, но исто така ја подобрува и функцијата на мозокот, ја подобрува меморијата, слухот и видот “, рече Стефановска.

Главните состојки на овој рецепт се свеж рен, непрскани лимони со кора од лимон и мед.

Состојки:

125 гр рен
3 непрскани лимони
3 лажици мед
Постапка:

Измешајте 125 грама рен.

Земете три лимони и исечете ги.

Извадете ги семето од нив и измешајте ги заедно со кората.

Се меша со мешан рен.

Додадете три лажици мед на тоа и измешајте сè добро.

Чувајте го овој мелем во затворена тегла во фрижидер.

Земете една лажичка двапати на ден со оброци 3 недели.

Некои жени напишаа на Интернет дека овој мелем им помогнал да изгубат многу сантиметри на половината, додека други, оние кои тежеле помалку, напишале дека мелемот делува малку побавно. Дефинитивно вреди да се проба бидејќи овие се навистина едноставни, но здрави состојки!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber