Сите се воодушевени од генијалниот трик за шминкање на убавата Русинка!

26 декември, 2020
iri

Ирина Шик, позната манекенка која ќе го прослави 35-от роденден во јануари, го освои модниот свет со својата природна убавина и совршената фигура.
Згодната Русинка, која може да се пофали со безброј модни кампањи и насловни страници на престижни модни списанија, изгледа одлично дури и кога не е на црвениот тепих, а нејзините улични стилови се вистинска модна инспирација.

Убавата Ирина го има својот омилен трик за убавина на кој и е верен со години.

За да се ослободи од утринската подуеност, згодната Русинка користи ефтин трик за убавина – масажа на лице со коцка мраз.

‘Кога сум на пат или сум уморна и се будам со отечени очи, најдобриот начин да се реши тој проблем е да се измасирам со коцка мраз. Тоа ме научи мајка ми и навистина помага. Само мачкам околу очите, брадата и лицето. Навистина помага “, изјавила за Вог.

Иако минатата година ја раскина долгогодишната врска со холивудскиот заводник Бредли Купер, парот остана во пријателски односи и заедно ја одгледуваат тригодишната ќерка.

Секој слободен момент го користи да го помине со својата ќерка Лео Де Сена, а потоа е лежерно облечена и без шминка бидејќи воопшто не се замара со изгледот.

Открила и дека не и е лесно како самохрана мајка.

‘Тешко е да се балансира помеѓу мајка и работна жена, домаќинка. Верувајте ми, има денови кога станувам и не знам што да правам затоа што едноставно се распаѓам одвнатре ’, призна славната убавица во една прилика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber