Се појавил во болницата после 5 часа: Додека неговата сопруга СЕ ПОРАЃАЛА, тој ја изневерувал со својата најдобра ДРУГАРКА

12 август, 20200
Annotation 2020-08-12 211122

Исповед на несреќна жена која немала поим

Породувањето е многу стресен период во животот на повеќето жени, така што една жена барала поддршка и присуство на својот сопруг за време на овој чин.

Сепак, на денот на раѓањето, нејзиниот партнер практично исчезнал и се појавил во болницата дури пет часа подоцна, кога сопругата му забранила да ја види својата новородена ќерка.

После неколку месеци, жената ја дозна причината за отсуството од породување – тој ден бил со неговата љубовница, која била негова најдобра пријателка, а нивната врска траела со месеци…

„Мојот сопруг има најдобра пријателка, Ана. Тие се пријатели долго време, а биле во врска пред многу години, по што решиле дека е најдобро да останат пријатели. Никогаш не сум имала проблем со нивната врска. До сега “, вели оваа несреќна жена.

„На денот на раѓањето, братот на Ана имаше сообраќајна несреќа. Таа го повика маж ми да ја вози во болницата каде што беше нејзиниот брат. Тој се согласи и на мене, кој бв полу-поспана ми рече дека наскоро ќе се врати “, вели таа.

Сепак, кратко време откако тој заминал, жената добила контракции и пробала да го добие на телефон нејзиниот сопруг, но безуспешно.

Таа призна дека се плашела да биде сама на породувањето во болницата, бидејќи веќе имала спонтан абортус трипати.

Откако се појави во болницата неколку часа подоцна, жената не се грижела за неговите изговори и не дозволила да ја види својата ќерка.

Оттогаш, работите постепено се подобриле меѓу нив, сè додека таа не одлучила да се јави кај братот на Ана, за да провери дали се опоравил.

“Тој ми рече дека наскоро нема да му треба количката, а потоа ме праша како е бебето и дали го преболев тоа што Ана и мојот сопруг се заедно…” Во тој момент, сè ми беше јасно. Братот на Ана љубезно ми кажа дека тој и нивните родители мислеле дека ние сме се разделиле додека јас бев бремена, затоа што тој се претставил себеси како момче на Ана “, вели оваа жена.

По ова шокантно откритие, несреќната жена дефинитивно одлучила да поднесе барање за развод.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi