Сексолог открива што е најдобро да се направи доколку сексот не е добар на почеток на врската: Да дадете шанса или да прекинете?

15 август, 20200
цвбхнм


„Мојот сегашен партнер неодамна ми призна дека немал секс две години. Тој е во дваесеттите години, тој е многу атрактивен, но тој вели дека едноставно немал шанса. Дали е тоа нешто за што треба да се грижам?“, Ја прашаа британската експертка за секс и врски Трејси Кокс. Кокс објасни дека младите денес, иако се смета за спротивно, влегуваат во односи многу помалку. Тие растат со мобилни телефони, се повеќе склони кон врски за една ноќ и ја истражуваат својата сексуалност долго време. Иако информациите за сексот се многу подостапни за нив отколку порано, тие се помалку сексуално активни. За нив приватноста е многу важна работа и тие имаат голем број практични проблеми. Ако сè уште живеете со мама и тато, каде ќе имате секс со некој што штотуку сте запознале? Исто така, невработеноста кај младите е многу голема и многумина во дваесеттите години се под голем стрес, што го убива либидото. Постојат и порно филмови – полесно е на многумина да се задоволат на овој начин отколку да поминат низ овие тешкотии.

Is Sex Important in a Relationship? 12 Dynamics, Benefits, Tips, More


Друга жена напиша за проблем со ерекција. Имено, нејзиното ново момче не може да ја достигне, и смета дека е малку навредливо. „Зар не би бил многу возбуден на почетокот?“, Праша таа. “Тој всушност е многу веројатно возбуден. Само затоа што не може да добие ерекција, не значи дека не сака секс со вас. Тоа може да значи дека тој очајно сака работите да бидат совршени. Колку е повознемирен тој, толку е поголема веројатноста работите да се одвиваат наопаку”. “За многу мажи, тоа е голема работа за прв пат затоа што тие сакаат да импресионираат. Дајте му на знаење дека е нормално и не му судете и насочете го да ве задоволи на други начини. Неговата самодоверба ќе расте”,рече Кокс.

Sex: How often should you be intimate with your partner?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi