Северина се сети на нејзиниот драг човек, но и на филмот што го одбележа нејзиниот живот: „Уште сум убедена дека никој досега не го гледал“.

17 август, 20200
severina film

Северина во моментов го поминува своето време во самоизолација, откако беше потврдено дека е заразена со коронавирус, но и покрај нејзините грижи, не заборави да се присети на легендарниот музичар Арсен Дедиќ, кој нè остави пред пет години.

„Арсен Дедиќ беше фаца, свој, во својот свет, со песни што ги слушав како дете. „Дедо ми“, „Девојче за еден ден“. Имав среќа да се дружам со него, тој беше неверојатно духовит. Најдов видео кое ме потсети на него и ме натера да се смеам до солзи. Благодарам, Арсен, што си ти. Благодарам за песната „Сама на сцена“, но ќе те паметам по ова, по твојотт хумор. Велат дека човек кога ќе почне да се смее на своја сметка, сè ќе преболи“, напиша Северина во емотивен статус со кој објави видео од еден настап и откри дел од разговорот меѓу неа и Арсен.

“Поддршката е важна, јас го знам тоа од мојот живот. Имено, во мојот живот имаше некои ситуации кои беа навистина лоши. Нема да зборувам за овие последни, тоа не е ништо смешно. Но, има некои ситуации кои беа навистина смешни, во најлоши ситуации за жена. Знаете дека пред сто години излезе некој мој филм. Сè уште сум убедена дека никој досега не го видел. И во овие ситуации луѓето се секогаш убави. Луѓето имаат потреба некого да заштитат, да сакаат, да прижат поддршка и добив илјадници и илјадници повици, текстуални пораки, сè. Некои од нив останаа во мојата убава меморија, а еден остана во моето најубаво сеќавање. Имено, ми се јави Арсен Дедиќ и ми рече: „Колешке, слушнав дека имаш некој филм, но нема музика, затоа го препорачувам “, рече Северина во видеото.

Објавата ги воодушеви и ги натера нејзините следбеници на Инстаграм да се насмеат до солзи, фалејќи ја за тоа што не го заборавила одличниот Арсен, но и дека знае како добро да се пошегува на своја сметка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi