Што јаде Хали Бери за да го задржи младешкиот изглед во 54-тата година?

31 декември, 2020
halle (1)


Иако влезе во 54-та година од животот, актерката и оскаровка Хали Бери е во најдобра физичка состојба од сите познати личности во Холивуд, дури и од оние многу помлади од неа. Нејзината посветеност кон фитнес вклучува не само вежбање во теретана, туку и строга диета и диети кои го подмладуваат нејзиното тело и ја прават здрава. Долги години строго избегнуваше некои јадења кои не можеше да престане да ги јаде порано. Таа стана свесна колку лошо јаде кога имаше 22 години и откри дека има дијабетес. Ова ја натерало добро да размисли каква храна внесува во своето тело.

По дијагностицирањето, Хали одлучи да ја следи т.н. кето диета, која вклучува минимален внес на јаглехидрати, како што се леб и тестенини. Со тоа, таа успеа да го одржи својот дијабетес под контрола. Таа исто така престана да јаде храна што содржи бел шеќер, на која претходно беше слаба. Во есејот што еднаш го напиша за списанието Women’s Health, Хали призна дека порано била „целосна зависничка од шеќер“. Јадела зашеќерени житни култури за појадок, а подоцна уживала во чоколади и бонбони во текот на целиот ден. ‘По дијагнозата, нешто веднаш се сврте во мене. Моето здравје и живот беа во прашање, па нагло ја прекинав зависноста од слатки. Се збогував со слатки, десерти и бонбони, па дури и супер-слатко овошје засекогаш “, напиша таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber