Скандалите се редат: Продуцентот на емисијата Елен Деџенерс обвинет за недолично сексуално однесување

1 август, 2020
Annotation 2020-08-01 064614

Главниот писател и извршен продуцент на „The Ellen Show“ Кевин Леман е обвинет од поранешни работници за сексуално вознемирување

Американската водителка и комичарка Елен Деџнерс (62) и нејзиното шоу „The Ellen Show“ станаа предмет на официјална истрага по бројните тврдења на нејзините вработени за вознемирување на работното место од извршните продуценти.

Почна внатрешна истрага од групата за односи со вработените од сопствениците на „WBTV“ и „Warner Media“, со цел да се утврди вистината за шокантните наводи.

Десетици поранешни вработени во „The Ellen Show“ тврдат дека врвните раководители на оваа ТВ-емисија, кои работат зад сцената, се однесувале несоодветно и сексуално кон вработените од пониско ниво, вклучително и оние кои барале од работниците „др*ањето не е секс“. , според новиот извештај на “Warner Bros”.

Странските медиуми пишуваат дека претставници на “Warner Media” разговарале со 36 поранешни вработени во шоуто на Елен, од кои многумина потврдија дека доживеале несоодветно сексуално однесување, вознемирување и напади од нивните претпоставени.

Сите поранешни вработени, од кои многумина го напуштија шоуто доброволно, одбија да бидат идентификувани поради страв од одмазда, јавуваат странските медиуми.

Еден од поранешните вработени тврди дека главниот писател и извршен продуцент Кевин Леман (42) го замолил за „др*ање и орален секс“ во бањата за време на забавата на компанијата во 2013 година.

Друг поранешен вработен опишал како Леман како грабнува асистент за пенисот за време на работното време. Тогаш друго лице изјави дека е сведок кога Леман го бакнал во врат асистентот во мај 2017 година.

Леман одговори на шокантните обвинувања и негираше „какво било сексуално несоодветно однесување кон вработените“.

– Почнав да работам на „Елен шоу“ пред повеќе од 17 години и се посветив на мојата кариера напорно работејќи за да стигнам до позицијата во која сега сум – започна Кевин.

– Моја работа како главен писател е да правам шеги, и за време на тој процес знам дека понекогаш може претерувам, но јас сум ужаснат што некои од моите обиди за хумор може да предизвикаат страв или навреда кај вработените – продолжи Леман.

– Отсекогаш сум сакал да бидам љубезен кон сите вработени и им се обраќам со почит. За време на целата моја работа овде, никогаш не сум добил никакви поплаки за мене или за мојот начин на работа и јас сум уништен што имаат толку погрешна слика за мене и мојата работа – рече Кевин.

Познатата презентерка, исто така, зборуваше за ова прашање и рече:

– Како што растевме експоненцијално како шоу, јас не бев во можност да останам над сè и да следам сè што се случува, и се потпирав на другите да ја завршат својата работа онака како што знаеја дека сакам да го сторат тоа. Јасно е дека некои не се. Тоа ќе се промени сега и јас сум посветена да спречам вакви работи да се случуваат повторно – рече водителката Елен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris