Започнаа подготовките за масовна вакцинација! Министерот го соопшти датумот

1 август, 20200
vakcina

Русија се подготвува во октомври да започне масовна вакцинација против коронавирусот, изјави министерот за здравство на оваа земја, Михаил Мурашко.

Министерот рече дека лекарите и наставниците ќе бидат првите што ќе се вакцинираат, но тој не откри која вакцина ќе се користи, пишува Ројтерс.

Оваа недела, извор за Ројтерс изјави дека првата потенцијална вакцина против коронавирус во Русија, која ја развива државниот институт за научни истражувања, може да добие одобрение за употреба во август, и дека здравствените работници би можеле да се вакцинираат наскоро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris