СКРОМНА И ПОКРАЈ СВОЈАТА СЛАВНА И МИЛИОНИ: Оскаровката открива зошто ИСЧЕЗНА од јавната сцена и причината е МНОГУ ТАЖНА

16 август, 20200
hilari svonk

Три години немаше ни трага ни глас од неа, а сега се знае зошто …

Добитничката на Оскар, Хилари Свонк дури сега откри зошто не е во светот на глумата три години. Имено, во 2014 година се повлече за да се грижи за својот болен татко, кој беше на трансплантација на белите дробови.

“Трансплантацијата на белите дробови е најтешка од сите, бидејќи е ужасно чувствителен орган. Планот требаше да паузирам една година, но морав да го заштитам здравјето на мојот татко. Една година се претвори во две и две во три. За среќа, на нашите молитви беа одговорени. „Сега е добро“, изјави Хилари.

За неа сето ова било многу тешко.

„Потребна ви е енергија, љубов, прилагодување … Треба да најдете време за себе за да можете да ги изразите своите потреби пред луѓето, за да можат да ви помогнат и да ве поддржат“, рече Хилари.

Патем, таа го освои Оскарот за нејзините улоги во познатите филмови „Момци не плачат“ и „Девојка од милион долари“. Таа е во брак со бизнисменот Филип Шнајдер од 2018 година, а се знае дека е една од најскромните актерски диви, и живее многу едноставно, и покрај богатството од неколку десетици милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi