Снимки кои го одземаат здивот! За 4 минути посетете ги најубавите предели на Африка

9 јуни, 20200
лкмлкмлк


Африканскиот континент е познат по својата необична природа, пустини, безгранични савани, прекрасно море и разновиден животински свет. Во време кога патувањето е невозможно, ние ви даваме можност да „протрчате“ низ најубавите делови на Африка и да се чувствувате како да сте таму. Три години снимање на Африка со беспилотно летало доведе до создавање на ова прекрасно видео.

На најдобар можен начин, сите презентирани пејзажи имаат за цел да го покажат одразот на овој посебен континент и неговата неопислива природа. Овој најтопол континент во светот е центар на илјадници животински и растителни видови, од кои многу живеат само во Африка. Боцвана, Намибија, Јужна Африка, Замбија се само некои од прикажаните земји, чија флора и фауна ќе ве воодушеват.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris