Со оваа должина на коса, ќе изгледате 5 години помладо: Ова е моментално најпопуларната фризура! (ФОТО)

10 август, 20200
Annotation 2020-08-10 205023

Оваа фризура ги нагласува најубавите делови на лицето

Летото е вистинското време да експериментирате со косата, а една фризура стана особено популарна деновиве.

Тоа е таканаречен француски боб, што е идеално решение ако сакате да постигнете бунтовен и шик изглед.

Од останатите боб фризури, францускиот, се карактеризира со должината на косата до усните и рамни шишки веднаш над веѓите. Токму заради должината, оваа фризура ги потенцира јагодиците и ги очите. Ќе го освежи вашето лице и ќе му даде младешки изглед, па затоа е идеална за жени кои имаат над 40 години.

Најмногу се носи неуредна за да се постигне „кул“ и бунтовен изглед.

Овој начин на стилизирање на косата беше особено актуелен во текот на 20-тите и 30-тите години на минатиот век.

Одлично ќе им прилега на дамите со овално и срцелико лице, додека оние дами кои имаат тркалезно лице треба да ја избегнуваат, затоа што тоа ќе ги направи да изгледаат пополничко во лицето.

View this post on Instagram

Loving #frenchbob s at mo💗

A post shared by Gemma Norton (@gemmanorton.makeup) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi