„Сопругот изговори една реченица додека се пораѓав, тогаш знаев дека нашиот брак пропаднал“

31 октомври, 2020
shutterstock526085950-830x0


За жал, факт е дека колку и да не го сакаме тоа, врските или браковите понекогаш едноставно не функционираат. Можеби честопати нема вистинска причина за ова, но во одредени случаи, можете да го одредите моментот кога ќе сфатите дека вашата врска не успеала. Бројни жени неодамна се приклучија на Фејсбук за да ги споделат причините поради кои нивниот брак завршил. Сè започнало кога една жена објавила твит од маж во кој тој изјавил дека сфатил дека повеќе не е заљубен во својата сопруга кога ја видел како носи тешки кутии и не чувствува потреба да и помогне.


– Кога ми рече да замолчам за време на породувањето. Јас одеднаш добив блесок на јасност и знаев дека ќе го воспитам ова бебе самостојно. Знаев дека заслужувам подобро од ова. Ми требаше уште една година да соберам храброст за развод, но никогаш не го заборавив тој момент – напиша таа.

Друго лице тврди дека нејзиниот брак се распаднал откако дознала дека нејзиниот сопруг не само што ја изневерувал со нејзината најдобра пријателка од 25 години, туку и останала бремена. „Тоа е денот кога мојот брак заврши“, рече таа.

Трета призна дека открила дека нејзиниот сопруг имал афера со неговата посвоена сестра. Но, не секоја исповед беше толку драматична

– Знаев дека завршивме кога тој не ме зеде на железничката станица, па морав да пешачам половина час во 11 часот навечер – напиша една жена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris