Стегната во тесен корсет, едвај ги држеше своите облини на место, а нејзиното момче постојано зјапаше во деколтето

21 август, 20200
Screenshot_2020-08-21 Utegnula se u uski korzet i jedva održala obline na mjestu, a dečko nije prestajao zuriti u dekolte

Дуа Липа во тесен корсет излезе на вечера со Анвар Хадид, а парот привлекуваше внимание на секој чекор.

Британската пејачка Дуа Липа ужива во својот нов американски живот уште од преселбата во Калифорнија за да биде поблизу до нејзиното момче Анвар Хадид, со кого го поминува секој слободен момент.

Гулабите навистина ретко се одвојуваат, па деновиве тие се сликаа на вечер надвор во Лос Анџелес, за што 24-годишната пејачка избра смела комбинација на облека. Имено, Дуа носеше тесен розов корсет што ги стави градите во преден план, а се чини дека Анвар тешко можеше да одолее на таа сцена. Барем судејќи според фотографиите на кои тој не може да ги тргне очите од кривите на неговата девојка.

Дуа Липа пристигна во Калифорнија по укинувањето на карантинот во САД и се пресели во станот на Анвар затоа што се плашеше дека нема да се видат долго време доколку се влоши ситуацијата во светот со пандемијата, пишува „The Sun“.

  • На почетокот беше тешко да се дојде во САД и таа е свесна за тешкотиите со патувањето и правилата за карантин ако повторно патува од земја до земја. Но, Дуа знае многу луѓе во Лос Анџелес, како и Анвар, кој живее таму веќе некое време, па таа се чувствува оптимистички. Престојот во САД е одличен за нејзината кариера и новите песни, изјави извор близок на пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi