Таа е висока 193 сантиметри, а нејзиниот сопруг 160: Имаат среќен брак, но мажите и испраќаат непристојни пораки!

22 август, 20200
naslovna

Манекенка и советник за исхрана Есмералд Ван Ланген (32) од Торонто е висока 193 сантиметри, а нејзиниот сопруг е висок 160 сантиметри.

Оваа Канаѓанка секогаш се надеваше дека ќе достигне висина на нејзината најстара сестра, која е висока 190 сантиметри.

Кога била помлада, таа била толку воодушевена од својата висина што дури избегнувала да пие газирани пијалоци откако слушнала дека може да го запре нејзиниот раст, пишува Метро.

 Кога имала девет години, Емералд забележала дека расте многу побрзо од нејзините пријатели. Денес, таа е висока 193 сантиметри и е благодарна што нејзината висина и овозможи манекенска кариера.

Но, таа откри и некои недостатоци во нејзината висина. Имено, и било тешко да најде момче затоа што сите до неа биле со понизок раст.

За среќа, отсекогаш ја привлекувале пониските партнери, и еден таков ја освоил.

“Со сопругот сум од 11 години и пред да се сретнеме, секогаш излегував со пониски мажи, дури и со оние под просек. Мислам дека мажите секогаш се нервираа дека сум повисока од нив”, вели Есмералд, додавајќи дека денес е среќна во бракот, но сепак добива секакви непристојни пораки од разни мажи.

„Тие ми пишуваат најмногу за да сакаат да се качат на мене“. Некои ме молат да им испратам слики или перверзни видеа.

Таа вели дека нејзината висина е резултат на генетиката и здрав начин на живот. Но, таа открива како морала да се наведнува на училиште за да се вклопи во рамките на фотографијата.

Научила да се шегува на своја сметка, а тренерите на кошарката секогаш упорно ја повеикувале во нивниот тим.

“Порано ми беше проблем да најдам соодветна облека, но денес не, затоа што знам точно каде можам да купам нешто за себе. Исто така, морав да ја продолжам венчаницата”, вели Емералд, чие најлошо искуство било барањето на станови.

Откако била во неколку станови каде се чувствувала клаустрофобично, дознала дека е најдобро да праша уште на почетокот – колку е висок таванот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi