Одел од бордели на фудбалски натпревар, а стана еден од најдобрите фудбалери во историјата

22 август, 20200
sadsdsa

Легендарниот италијански фудбалер и тренер Џузепе Меаца ќе биде запаметен како еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа игра.

Во 1979 година, стадионот во Милано го доби името на овој фудбалски уметник. Меаца е роден во 1910 година, а тој влезе во фудбалската сцена како 17-годишник во дресот на Амброзиана (денешниот Интер). Тој го освои италијанскиот шампионат двапати и Купот еднаш, и го поздрави почетокот на Втората светска војна надвор од фудбалскиот терен, наводно поради лошата циркулација во ногата. Тој ја пропушти цела година, а веќе следната година се приклучи на редовите на најголемиот ривал на неговиот матичен клуб, стана играч на Милан. Сезона 1942/43. тој помина во Јувентус, а до крајот на војната играше и официјално за Варезе.


Тој остави неизбришлив белег на фудбалските терени, а може да се каже дека истото го стори и во италијанските бордели. Тој беше зависник од секс. Дури и денес, постојат гласини дека популарниот Пепино редовно ги посетувал „дамите на ноќта“ пред натпреварот за да бидат поподготвени за настапи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris