ТАА ЈА ЗНАЕ ТАЈНАТА НА СОВРШЕНАТА ЛИНИЈА: Бијонсе ги пие овие природни сирупи кога сака да го детоксицира телото! (ФОТО)

16 август, 20200
,м,м,

Детоксикацијата на телото со вода е еден од најдобрите начини да изгубите вишок килограми и да го подобрите здравјето, особено по прославите и празниците. Водата не содржи калории, а создава чувство на ситост во стомакот. Ова е токму причината поради која детоксичната вода со различни вкусови е меѓу најпопуларните здрави пијалоци во светот.

Водата за детоксикација може да се пие во текот на денот, бидејќи совршено го хидрира организмот. Чекорите за подготовка за секој рецепт со вода за детоксикација се многу слични. Прво, ставете овошје на дното на бокал или стаклено шише, истурете вода над неа и оставете го во фрижидер околу еден час.

Кралицата на детоксикацијата

Кога станува збор за детоксикација на телото со вода, водата со краставица се смета за кралица на детоксикација. Рецептот за оваа детоксична вода беше еден од првите што се појави во дневните бањи и здравствени клубови. Исто така, многу други рецепти се засноваат на варијации на оригиналната вода од краставици.

Потребно е: 1 л вода, 1 средна краставица, исчистена, излупена и исечена на парчиња

Подготовка: Ставете краставица во бокал или шише, истурете зовриена и оладена вода над неа и оставете да отстои еден час или два пред да започнете да пиете детоксична вода со краставица.

А ла Бијонсе

Овој пијалок го прослави популарната пејачка Бијонсе кога откри дека и помага во одржувањето на тенка линија.

Потребно е: 2 литри вода, 2 лажици сок од лимон, 2 лажици сируп од јавор, 1/10 лажичка бибер од каин

Подготовка: Истурете ги сите состојки со зовриена ладна вода и оставете ја во фрижидер еден час.

Со јаболко и цимет

Овој рецепт го прослави блогерката Одри Џонс на својот блог во 2012 година. Детоксичната вода од јаболка и цимет не само што има одличен вкус, туку има и многу здравствени придобивки.

Потребно е: 1 литар вода, 1 јаболко (изберете ја омилената сорта), 2 стапчиња цимет

Подготовка: Јаболкото исечете го на потенки парчиња и извадете го семето. Ставете исецкано јаболко на дното на бокал или шише, истурете вода и вметнете скршени стапчиња цимет.


Детоксикација со црвено нане

Потребно е: 1 литар вода, 2 калинки, 10 лисја свежа нане

Подготовка: исчистете една калинка и ставете го семето во бокал. Исцедете лимон, а сокот истурете го во стомна. Исплакнете ги лисјата од нане и додајте ги во бокалот. Истурете вода и промешајте

.

Со јаболков оцет

Овој пијалок ги отстранува токсините од крвта и црниот дроб и помага при варењето, што го прави идеален пијалок за детоксикација на организмот со вода.

Потребно е: 2 литри вода, 1 лажица јаболков оцет, 1/2 сок од лимон, 4 лисја свежо нане

Подготовка: Комбинирајте ги сите состојки и ставете во фрижидер да стојат најмалку два часа пред употреба.

Зачинете со ѓумбир

Овој рецепт за детоксикација не само што има убав вкус, туку помага и да го исчистите телото и да ве натера да се чувствувате подобро после неколку дена.

Потребно е: 3 литри вода, сок од 2 лимони, парче ѓумбир со големина на палец

Подготовка: комбинирајте ги сите состојки и ставете во фрижидер да отстои два или три часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris