Таа на својот дечко му даде ДНК тест за неговиот роденден: Кога ја дозна вистината, целото негово семејство се распадна за еден ден!

24 август, 2020
čovek

Тој секогаш имал чувство дека нешто не е во ред, но никогаш не ги добил вистинските одговори

Една девојка се пожали на добро познат форум за врски меѓу мажите и жените за ситуацијата во која се најде ненамерно.

Таа ни крива ни должна стана најомразената личност во семејниот дом на нејзиното момче. До тој степен што сега секој ја мрази и не сака повеќе да ја гледа во животот.

Девојчето беше во врска некое време со еден дечко кој неколку пати се пожали дека не може да го утврди своето и потеклото на семејството. Неколку работи беа чудни за него.

Таа одлучи да ја исполни неговата желба и му купи ДНК тест за неговиот роденден, бидејќи се надеваше дека е од благородно потекло.

Сепак, кога ги доби резултатите, тој беше шокиран. Толку многу што на почетокот мислеше дека е направена сериозна грешка на тестот, но не е.

Неговата ДНК се покажа дека одговара на две лица во доцните тинејџерски години и раните дваесетти години, до тој степен што може да бидат негови полубраќа.

„Тој ги повика,„ ископа “малку на Интернет и се покажа дека нивниот татко и неговата мајка заедно оделе на колеџ. Она што најмногу го загрижи моето момче е тоа што тој изгледаше исто како и таткото на тие двајца. Јас ненамерно му открив со тоа што купив ДНК тест дека неговата мајка го изневерувала неговиот татко со тој човек кој е татко на тие момчиња. Значи, тој открил дека нема биолошки татко и тоа е нешто што неговата мајка го криела од него цел живот. Неговите родители сега се разведуваат заради мене “, напишала девојката на форумот.

Забележувајќи дека сега половина од семејството буквално ја мрази, девојката жали за подарокот. Сепак, членовите на форумот не се согласуваат. Покрај тоа, многумина ја   бранат.

„Не е твоја вина, вистината секогаш излегува на површина“, „Како е твоја вина? Да, подобро е да се живее во незнаење, но мајката е таа која ја лажеше и криеше вистината со години “, беа некои од коментарите.

„Сама си го барала. ДНК-тестовите се лична, семејна работа. Вие не сте во брак со него за да влезете во тоа “, напиша еден човек, очигледно не бранејќи го писмото на авторот на форумот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris