Тајните на младешкиот изглед на Кејт Мос (ФОТО)

29 декември, 2020
162841_profimedia0377672151_ls

Кејт Мос, иако една од најпознатите манекенки на сите времиња, не се експонираше особено во медиумите за време на нејзината децениска слава, а интимниот живот го држеше што подалеку од очите на јавноста. Без разлика дали станува збор за карантин и изолација, или Кејт едноставно реши да се отвори и да им открие некои свои тајни на обожавателите, таа во последно време е чест гостин на разни медиуми, а неодамна со сите ја сподели тајната на нејзината негувана кожа. Ова се само некои од тајните за нега на кожата што ги сподели со сите, а нејзините рутини за убавина се повеќе од едноставни и составени од многу мал број производи, бидејќи, како што вели, нема трпение да седи пред огледалото со часови.

Вложете во хидратантна крема

Кејт многу добро знае колку квалитетна хидратантна крема може да ја промени кожата, па затоа истакнува дека никогаш не штедела на овој производ. Се разбира, можеби најскапата опција не е секогаш најдобра за вашата кожа, затоа треба да го тестирате производот пред да го направите дел од рутината за нега на кожата. Моделот не се воздржува од употреба на кремот, затоа, покрај тоа што го нанесува веднаш наутро на свежо исчистена кожа, таа го користи и ноќе, комбинирајќи го со некои од хидрантните масла. На овој начин, таа ја прави вашата кожа посвежа и посјајна и останува хидрирана подолг временски период.


Дајте и на кожата посебен третман

Третманите за лице не мора да вклучуваат одење на козметичар, особено денес кога индустријата за нега на кожа нуди низа производи со кои можете да и дадете на вашата кожа вистински третман за убавина дома. Но одвојте барем еднаш во неделата време да и се посветите на вашата кожа.


Заштитете ја кожата од сонцето

Секој ентузијаст за нега на кожа знае дека заштитата со заштитен фактор мора да биде дел од вашата дневна нега и дека никогаш не треба да бидете изложени на сонце без неа. Славната манекенка е исто така свесна за тоа и со години избегнува сончање, а секој ден користи препарати со заштитен фактор од најмалку 50.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber